Wolt Market zdvojnásobil své tržby a otevírá pobočku na Žižkově

Wolt Market zdvojnásobil své tržby a otevírá pobočku na Žižkově

Wolt Market měl dosud celkem 3 pobočky, z toho dvě v Praze a jednu v Brně. Nový pražský obchod pokryje zejména lokality v centru a na východě města, kterými jsou Žižkov, Vršovice, Vinohrady, Hrdlořezy, Malešice, Strašnice, Palmovka nebo Vysočany.

„Tržby Wolt Marketu se od začátku roku zdvojnásobily, a to i přes to, že porovnáváme nejsilnější a nejslabší sezónu – v létě totiž lidé zpravidla využívají službu méně kvůli dovoleným. A právě v Praze vidíme největší zájem ze strany zákazníků,” komentuje Jana Trnovská, ředitelka Wolt Marketu v České republice. Po spuštění žižkovského Wolt Marketu se tak uvažuje také o rozšíření o čtvrtou pražskou pobočku, která by se měla otevřít v horizontu dalších týdnů.

Tlak na ceny i výpadky v dodavatelském řetězci

Celé odvětví prodeje potravin a dalšího spotřebního zboží značně ovlivňuje současný tlak na ceny způsobený inflací i zdražováním energií. „Z těchto důvodů vidíme, že je naše odvětví opatrnější v rámci expanzí a někteří hráči se dokonce z trhů i stahují. My jsme si ale po řadě analýz vyhodnotili, že se nám rozšiřování vyplatí,” komentuje rozhodnutí Jana Trnovská a dodává: „dodavatelské ceny potravin se v některých kategoriích zvedly i o 30–40 %, náklady na energie jsou v některých lokalitách vyšší o několik desítek procent. Záleží však na druhu produktů a také na připravenosti dodavatelů.” V posledním období byly dle zkušeností Wolt Marketu nejvýraznější problémy s dodávkou ovoce a zeleniny, kuřecího masa a také farmářských výrobků – jejich dodávka je navíc dlouhodobě nejhůře předvídatelná.

3500 produktů včetně speciálních kategorií

I přes ztíženou situaci na trhu poskytne žižkovský Wolt Market téměř 3500 produktů včetně čerstvých i trvanlivých potravin, drogerie či dalšího spotřebního zboží pro běžné i větší nákupy. Za poslední měsíce služba zdvojnásobila nabídku veganských produktů a nabízí tak například sortiment od oblíbených značek Well Well, CountryLife a Grizzly. Dále se do nabídky přidala kategorie fitness výživy a vitamínů, kde zákazníci najdou více než 200 produktů od značek GymBeam či Biotech. Mezi další zajímavý sortiment patří různé značky zmrzliny, mezi něž patří Grom, Ben & Jerry's a Haagen-Dazs, světové dobroty z CandyStore nebo třeba domácí produkty z pražského bistra Kro Kitchen a pekárny Zrno Zrnko. Do nabídky bude krátce po otevření přidán také výběr tabákových výrobků. Stejně jako u dalších pražských poboček bude možné objednávat zboží každý den od 8:00 do 24:00 s doručením do 20–30 minut.

Zdroj informací

Wolt Česko s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

20. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

11. srpna 2024

Brněnská Authentica loni překročila půlmiliardový obrat a otevřela novou divizi

Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

Reklama

Page generated in 2.7158 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál