Action v Praze otevírá svou dvoutisící prodejnu

Action v Praze otevírá svou dvoutisící prodejnu

Nejrychleji rostoucí evropský diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím Action otevřel svou jubilejní celkově dvoutisící prodejnu, a to v pražských Kbelích. To představuje další významný milník v působivém růstu nizozemské společnosti napříč Evropou i Českou republikou, na jejíž trh vstoupila v srpnu 2020. Dvoutisící prodejna je současně třetí otevřenou v tuzemském hlavním městě.

 

Action v České republice

Česká republika je jednou z devíti evropských zemí, v nichž Action působí. Obchodní model společnosti zákazníkovi umožňuje vzrušující zážitek z nakupování, a to díky neustále se měnícímu sortimentu produktů ve 14 kategoriích, z nichž většina stojí méně než 25 korun.

Nová prodejna řetězce v pražských Kbelích je zároveň jeho 22. obchodem na českém trhu. Společnost se během svého rok a půl trvajícího působení stala důležitým lokálním obchodním partnerem a investorem, který v zemi zaměstnává více než 500 lidí. Action chce v roce 2022 svou pozici v Česku ještě více posílit otevřením dalších prodejen napříč republikou.

„Velice si vážíme vřelého přijetí, jehož se Action v Česku dostalo. Zahájení roku tímto klíčovým milníkem představuje významný úspěch pro všech více než 65 000 zaměstnanců společnosti Action, kteří nyní pracují v jejích celkem 2 000 evropských prodejnách. Na aktuálním jubileu budeme v nadcházejících letech stavět a i nadále zrychlovat náš mezinárodní růst, abychom mohli obsluhovat ještě více zákazníků,“ řekla Hajir Hajji, CEO Action.

Důležitý obchodní partner pro Českou republiku

Rychlá expanze společnosti Action v České republice ukázala, že se jedná o významného obchodního partnera. Action se zaměřuje na poskytování pracovních příležitostí a možností kariérního růstu, zároveň investuje do nových prodejen.

„Vítáme možnost seznámit se s konceptem i sortimentem společnosti Action, která byly zatím pro naši městskou část neznámou – byť si zároveň již získala oblibu milionů zákazníků po celé Evropě. S ohledem na budoucí okolní zástavbu jsem si jistá, že si své zákazníky i u nás jednoznačně najde. Pro městskou část Praha 19 je velkým potěšením, že se právě Action zařadí ke společnostem, které v aktuálně renovovaném areálu bývalého závodu PAL přispějí ke kvalitnějšímu životu ve Kbelích,” řekla Ivana Šestáková, místostarostka MČ Praha 19.

Podle generálního ředitele Action pro Českou republiku Petra Juliše plánuje společnost v příštím roce vytvořit ještě více pracovních míst: „Otevřením další prodejny v Praze jsme nyní celkem vytvořili pracovní místa pro 500 tuzemských kolegů. Do konce roku 2022 očekáváme, že v České republice zaměstnáme celkem 1000 lidí s vášní pro maloobchod, která je nezbytná pro takto úspěšnou expanzi.“

Růst v Evropě

Action vznikl před téměř 30 lety v nizozemském Enkhuizenu. Od té doby společnost expanduje ze země do země, z města do města a velké plány má i do budoucna. Nyní působí v 9 zemích a každý týden nabízí 11 milionům zákazníků neustále se měnící sortiment 6 000 výrobků. Kromě toho webovou stránku Action.com navštíví dalších 8 milionů spotřebitelů týdně.

Desátou evropskou zemí, ve které společnost Action otevře prodejny a bude poskytovat služby svým zákazníkům, se stane Španělsko.

Udržitelný pokrok každý den

Společnost Action neustále zlepšuje kvalitu nejen svých výrobků, ale také svých poboček a jde cestou stále větší udržitelnosti.

Energie ve všech prodejnách Action budou do konce roku 2024 ze 100 % pocházet z obnovitelných zdrojů. Společnost přestane zároveň do té doby v obchodech využívat k vytápění plyn.

Více detailů o cílech v oblasti udržitelnosti bude zveřejněno v aktualizované zprávě za rok 2021 na počátku roku 2022.

Tajemství úspěchu

Action nabízí a neustále obměňuje sortiment ve 14 produktových kategorií za nízké ceny, jichž dovolují dosahovat velké objemy objednávek zboží. Sortiment pokrývá hlavní oblasti zájmu zákazníků. Jednotlivé položky jsou na pulty uváděny v omezeném množství – díky tomu nevznikají přebytečné zásoby a zákazníci se mají do prodejen Action tendenci vracet častěji. V každé zemi poskytují prodejny Action téměř totožný sortiment a většinou se nacházejí v dobře dostupných nákupních lokalitách.

Zdroj informací

Action.com a NejBusiness.cz

Datum

24. ledna 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

Reklama

Page generated in 1.6763 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál