Předposlední etapa Vantaa projektu Suomi Hloubětín je zkolaudována

Předposlední etapa Vantaa projektu Suomi Hloubětín je zkolaudována

Etapu Vantaa tvoří celkem čtyři, pěti až šestipodlažní bytové domy se 104 jednotkami v dispozicích od 1+kk po 5+kk. Každá z nich má balkon, terasu nebo předzahrádku. Samozřejmostí jsou sklepní kóje, kočárkárna i místnost na mytí kol či psů. Dostatek parkovacích stání se pak nachází ve společném podzemním podlaží, které všechny budovy propojuje. O příjemné trávení volného času budoucích rezidentů se postará polosoukromý prostor se zelenými plochami a herními prvky.

„Úspěšnou kolaudací deváté etapy Vantaa se dále posunujeme k dokončení celé rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín. Čeká nás už jen příprava poslední etapy Tampere, která se jakožto výšková budova stane dominantou areálu. S její výstavbou plánujeme začít po dokončení projektu Lappi Hloubětín, který jsme nyní spustili v bezprostřední blízkosti komplexu. Ten na vznikající finskou čtvrť plynule naváže a vytvoří tak jednotný celek čítající dohromady cca 1 200 bytů a veškerou potřebnou infrastrukturu, čímž se zařadí mezi největší rezidenční areály v Praze," uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Ke kladům lokality patří výborná dopravní dostupnost. Přímo u komplexu se nachází tramvajová zastávka, jen pár minut vzdálené jsou stanice metra B Kolbenova a Hloubětín. Rezidenti ocení i snadné napojení na Pražský okruh při cestě autem. Nouze není ani o možnosti trávení volného času. Nová čtvrť se rozprostírá podél říčky Rokytky, kterou developer YIT revitalizoval a vznikly zde tak příjemné relaxační zóny. Kolem ní vede oblíbená cyklostezka, vhodná pro široké rekreační a sportovní vyžití. Rovněž občanská vybavenost v areálu je pestrá: zahrnuje například kavárnu, pizzerii, vinárnu, květinářství či obchod s potravinami. Sousední projekt Lappi Hloubětín navíc obohatí celou lokalitu o další komerční prostory. YIT tu zároveň buduje mateřskou školu podle návrhu finského architekta Jyrki Tasy, která bude v provozu od září 2022. Nedaleko komplexu je i zdravotnické zařízení, plavecký bazén, pošta nebo obchodní centrum.

Nová rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín v kostce

• Lokalita: Praha 9 - Hloubětín v sousedství říčky Rokytky, mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská s veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti jsou zastávky metra Kolbenova a Hloubětín.
• Jednotlivé etapy Suomi Hloubětín jsou pojmenované po finských městech (Espoo, Oulu, Turku, Lahti...) a nově vzniklé ulice nesou jména významných finských osobností z oblasti kultury, architektury a vědy (Waltariho, Saarinenova, nám. A. Aalta, park Janssonové...).
• Počet etap výstavby: 10
• Celková rozloha: více než 9 hektarů
• Celkový počet bytů v 10 etapách: téměř 900 bytů
• První etapa (Espoo): 149 bytů, kolaudace září 2017
• Druhá a třetí etapa (Turku a Oulu): celkem 196 bytů, kolaudace podzim 2018
• Čtvrtá etapa (Lahti): 104 bytů, zahájení listopad 2017, kolaudace říjen 2019
• Pátá etapa (Salo): 101 bytů, zahájení květen 2018, kolaudace listopad 2020
• Šestá etapa (mateřská škola): plánovaná kolaudace na konci roku 2021, spuštění ostrého provozu v září 2022
• Sedmá etapa (Porvoo): 60 bytů, zahájení květen 2018, kolaudace listopad 2020
• Osmá etapa (Pori): 82 bytů, zahájení březen 2019, kolaudace prosinec 2020
• Devátá etapa (Vantaa): 104 bytů, zahájení listopad 2019, kolaudace září 2021
• Desátá etapa (Tampere): v přípravě

Dokončení celého areálu Suomi Hloubětín je plánováno po dostavbě etapy Tampere zhruba v roce 2029.

Zdroj informací

YIT Stavo s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

11. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

3. července 2025

Program turistických voucherů pro Jeseníky přinesl regionu téměř 300 milionů korun

rogram turistických voucherů pro Jeseníky realizovaný Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci...

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

Reklama

Page generated in 1.7146 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál