Ústřední hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční 5. a 6. října v Praze, bude spoluzakladatel společnosti Apple a legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Doplní ho ale i další neméně významné osobnosti. Na akci vystoupí například Esther Wojcicki – často přezdívaná jako „kmotra Silicon Valley“ – nebo Kyle Corbitt, prezident jednoho z největších startupových inkubátorů na světě. Zájemci můžou celou akci sledovat naživo přímo v místě konání v šapitó Azyl78 v pražské Stromovce, nebo online. Vstupenky je možné pořídit na webu swcsummit.com.
Novinářka a pedagožka Esther Wojcicki (*1941) je v Silicon Valley pojmem. Dokonce sám Steve Jobs se netajil tím, že pro něj byla ohromnou inspirací, ostatně mentorovala jeho dceru Lisu. Svou pedagogickou metodou nazývanou „TRICK“ – založenou na důvěře, respektu, nezávislosti, spolupráci a milém přístupu – dokázala přivést k úspěchu nejen stovky svých žáků, které učí na střední škole, ale i své tři dcery, které všechny v „Křemíkovém údolí“ rozjely zářné kariéry. I proto se jí říká „kmotra Silicon Valley“. Jedna z jejích dcer je v současnosti CEO Youtubu, druhá je uznávanou antropoložkou a univerzitní profesorkou a třetí vede vlastní úspěšný startup 23andMe, který má směle nakročeno k tomu stát se unicornem
Právě o výchově úspěšných napsala Esther bestseller How to Raise Successful People, který zejména v uplynulém covidovém roce trhal prodejní rekordy. Na výchovu a budování zdravých vztahů mezi dětmi a rodiči se zaměří i během svého vystoupení na letošním SWCSummitu.
Kdo jiný může potřebám startupových zakladatelů rozumět líp než někdo, kdo sám v minulosti startup založil? Softwarový inženýr Kyle Corbitt si touto zkušeností prošel ve vlastním startupu Emberall. Poté pracoval pro Google a nyní je ředitelem Y Combinatoru – jednoho z největších startupových inkubátorů na světě. Vyvíjí softwarová řešení, která startupům pomáhají rychleji růst, a mimo jiné vytvořil i platformu, která pomáhá svést dohromady ideální startupové spoluzakladatele. V rámci své přednášky na SWCSummitu se bude věnovat právě problematice hledání těch pravých partnerů při zakládání nového startupu.
Zlatým hřebem programu celého SWCSummitu bude vedle vystoupení zmíněných osobností také tradiční kontinentální finále soutěže Startup World Cup. O titul startupového „mistra Evropy“ se v netradičních kulisách cirkusového šapitó Azyl78 utkají startupy, které uspějí v předchozích regionálních kolech nebo přidružených startupových soutěžích.
„Letošním rokem posouváme prestiž celoevropského finále ještě výš než dřív, protože nově zastřešujeme také soutěže jako Czech Startup Challenge, Creative Business Cup, PowerMOTION a další. SWCSummit se tak stává něčím jako ‚Ligou mistrů‘ na poli startupových soutěží,“ vysvětluje ředitel akce Tomáš Cironis.
Hlavní hvězda SWCSummitu Steve Wozniak vystoupí ve středu 6. října kolem 18. hodiny – v čase, kdy se porota po představení všech finalistů bude radit o vítězi. Ten v rámci vyhlášení získá od pořadatelských společností Air Ventures a UP21 také potenciální investici ve výši 500 000 dolarů.
Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je jednou z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě, která se každoročně koná v Praze. Spojuje dvě akce do jedné: Summit, kde se potkávají startupy, investoři a zástupci korporací z celé Evropy, a současně také evropské kontinentální finále celosvětové soutěže, která vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a najít nejlepší startupy na světě. Pražští organizátoři si vydobyli privilegium pořádat celoevropské finále opakovaně. Předchozí ročníky navštívilo v průměru přes 1.500 účastníků a vystoupili na nich řečníci jako Tosca Musk, CEO streamovací služby Passionflix a sestra Elona Muska, Tom Cwik z NASA, Martin Tolar vyvíjející lék na Alzheimerovu chorobu, Marvin Liao z inkubátoru 500 Startups, Vince Steckler, CEO českého AVASTu, Dave Evans ze Stanfordu nebo vizionář Karel Janeček. Startup World Cup & Summit pravidelně pořádají investiční fondy Air Ventures a UP21.
Air Ventures podporuje startupy v rozletu. Investuje do dynamických technologických firem především v regionu střední Evropy, přináší unikátní know-how v budování marketingových strategií a umožňuje startupům efektivněji oslovovat a získávat zákazníky.
UP21 je startupový seed fond, který startupům dodává čtyři klíčové věci pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, specializovaný mentoring a také důležité základní dovednosti. UP21 sestavuje pro každý startup vlastní navigační plán, a tak naviguje inovátory na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“.
StartupWorld Cup & Summit, NejBusiness.cz, eČechy.cz a NejChlapi.cz
31. srpna 2021
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....