Už příští pátek, 14. května 2021, odstartuje víkendový hackathon zaměřený na vylepšení zdravotní péče a byznysového prostředí po skončení pandemie. Za akcí s vystihujícím názvem Hack 2 Normal stojí organizátoři SWCSummitu a pražské inovační centrum HubHub, kde by se hackathon měl uskutečnit. O hlavní cenu ve výši 30 tisíc korun během 48 hodin zabojuje osm soutěžních týmů. Zájemci o účast se můžou hlásit do pondělí 10. května na webu akce www.swcsummit.com/hack2normal.
„Tématem akce je návrat do normálu. Už teď je jasné, že pro některé oblasti to bude problém, proto jsme se rozhodli jim to ulehčit chytrými inovacemi. Zároveň je to příležitost přebít negativní covidové zpravodajství nějakou pozitivní událostí,“ říká Václav Pavlečka, zakladatel SWCSummitu a spoluorganizátor hackathonu.
Do Hack 2 Normal hackathonu se může zapojit prakticky kdokoli. Soutěžit se bude ve dvou až pětičlenných týmech. „Je to ideální příležitost pro studenty, ale i pro lidi, kteří už mají zkušenosti z nejrůznějších oborů. Uplatní se lidé ze startupů, podnikatelé, IT odborníci, kreativci i obchodníci,“ přibližuje další spoluorganizátor a manažer pražské pobočky HubHub Milan Kilik. „Není nutné mít dopředu kompletní tým. Jednotlivci se buď připojí k jiným skupinám nebo můžou vytvořit týmy na místě,“ doplňuje.
Akce by se měla uskutečnit v prostorách HubHubu v paláci ARA na Praze 1. „Pokud to jen trochu půjde, chceme uspořádat akci, kde se účastníci skutečně sejdou na jednom místě, aby se mohli naplno ponořit do tvůrčího procesu a také být v přímém kontaktu s mentory. Pokud by pandemická situace tento scénář neumožňovala, jsme připraveni akci přehodit i do onlinu,“ vysvětluje Tomáš Cironis, který má veškerou organizaci na starosti.
Navržené oblasti ale nejsou dogma. Účastníci si můžou definovat i jiný problém, který se inovací pokusí vyřešit. Možnosti jsou v tomto směru zcela otevřené, téma by jen mělo zapadat do zastřešující ideje návratu k běžnému životu po skončení pandemie.
Všechny soutěžní týmy svá řešení během nedělního dopoledne odprezentují před odbornou porotou a ta hned poté zvolí tři nejlepší týmy, které získají finanční odměnu. Vedle toho se vítězové můžou těšit i na tzv. pitch day v investičních fondech Air Ventures a UP21, konzultace s mentory z SWCSummitu a HubHubu, medializaci svého řešení a další plnění ze strany partnerů akce.
„Cílem Hack 2 Normal hackathonu není tvořit tzv. do šuplíku, ale vymyslet řešení, která partneři jednotlivých témat posléze budou moci uvést do praxe. Mimo finančních odměn a dalších hmotných cen by si tak účastníci měli odnést především dobrý pocit z toho, že reálně přispěli k nějakému vylepšení,“ uvádí Pavlečka.
Milan Kilik vedle toho vyzdvihuje i navazování kontaktů. „Soutěžící mají možnost konzultovat své projekty s řadou odborníků, ke kterým by se jinak těžko dostávali. Navíc může právě takovýto projekt zásadním způsobem propojit budoucí kolegy. Kdo ví – třeba se na Hack 2 Normal dají dohromady podobní géniové, jako byli Steve Jobs a Steve Wozniak,“ odkazuje na slavné zakladatele značky Apple.
Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures.
Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.
HubHub je (nejen) coworkingový prostor určený k setkávání lidí, myšlenek, inovací a nápadů. Všechno, co tvoří, směřuje k vytváření a maximalizaci příležitostí mezi jeho členy, komunitou a korporátním prostředím. HubHub je epicentrum lidského talentu, vzácná směs lidí, kteří společně vytvářejí progresivní komunitu plnou energie. Více informací naleznete na www.hubhub.com/cs/.
HubHub a NejBusiness.cz
4. května 2021
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....