Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, očekává v roce 2021 rychlejší přijetí automatizačních technologií v důsledku letošních změn způsobených pandemií COVID-19. Nejnovější zpráva World Robotics Report publikovaná asociací IFR (International Federation of Robotics) předpovídá na příští rok v České republice vyšší poptávku po rozšiřujícím se portfoliu kolaborativních aplikací, zejména v oblasti pick&place, balení a paletizace, zpracování materiálu a montáže.
„Krize COVID-19 ukázala, že strategie spoléhání se na jeden zdroj jsou příliš riskantní," řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „Výrobní průmysl bude v roce 2021 diverzifikovat rizika výpadků dodavatelského řetězce rozdělením výrobních kapacit na různá místa, z čehož budou těžit i země střední Evropy. Aby tyto země zůstaly vysoce konkurenceschopné, nelze diverzifikaci provést bez automatizačních technologií.“
Automatizace může rovněž sloužit jako efektivní a účinná prevence infekčních chorob. Automatizovaná výroba pomáhá vyhýbat se přímému fyzickému kontaktu a shlukování lidí, čímž podstatně snižuje riziko infekce a umožňuje nepřerušovanou výrobu i v době pandemie. To osloví společnosti z nových průmyslových odvětví, které potřebují nová kolaborativní řešení pro vývoj nových nebo vylepšených robotických aplikací – například ve zdravotnictví či v potravinářském a nápojovém průmyslu.
Podle publikované zprávy IFR patří Česká republika mezi 15 největších robotických trhů na světě. Asociace IFR uvedla, že v roce 2019 patřily v ČR mezi segmenty s nejrychleji rostoucím počtem instalovaných robotických zařízení tyto:
„Mnoho národních vlád považuje krizi za příležitost k modernizaci. Nabízejí podporu digitalizace domácí výroby k dosažení co nejlepšího restartu svých ekonomik,“ řekl Vikram Kumar, generální ředitel pro EMEA ve společnosti OnRobot. „Přestože Česká republika dosáhla v oblasti automatizace velkého pokroku, v penetraci instalovaných robotů stále zaostává za zeměmi jako Jižní Korea nebo Německo. V roce 2021 budou české výrobní společnosti mít velkou příležitost čelit výrobním výzvám prostřednictvím široce dostupných automatizačních technologií – a my jsme připraveni jim pomoci.“
Produktové portfolio OnRobot představuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických uchopovačů, senzorů, vakuového uchopovače, oceňovaným uchopovačem Gecko a měničů nástrojů. Tato nová kombinace nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako je balení, kontrola kvality, manipulace, obsluha strojů, montáž a svařování. Vedle své centrály v dánské Odense má společnosti také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o.
OnRobot a NejBusiness.cz
15. prosince 2020
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....