SAP Services významně rozšiřuje záběr, prostor dostávají další experti

SAP Services významně rozšiřuje záběr, prostor dostávají další experti

Pražské centrum podnikových služeb SAP Services významně rozšiřuje záběr poskytovaných služeb a zvyšuje podíl expertních pozic. Vedle svého původního zaměření na finanční a personální služby nově z Prahy všem pobočkám SAP připravuje i obchodní smlouvy, provádí audity zaměřené na ochranu dat či pomocí technologií modernizuje interní procesy. Počet rolí s novým zaměřením během uplynulých pěti let vzrostl o 350 procent a tvoří již čtvrtinu všech pracovních pozic.

Orientace na nové, často vysoce kvalifikované a specializované činnosti, je v současné době výrazným trendem celého oboru podnikových služeb. Vysoká míra digitalizace umožnila centralizovat a jako službu na dálku zpracovávat i procesy, které dříve musely být obsluhovány místně v každé z poboček firmy. Dle oborové asociace ABSL začínají česká centra podnikových služeb také hrát větší roli v hlavním podnikání mateřských firem, nefungují již jen jako servisní, ale nově i jako znalostní centra, která poskytují přidanou hodnotu a podílí se na transformačních projektech.

K týmům a odbornostem, které v souvislosti s rozšířením záběru SAP Services v Praze nově fungují, patří například tým kombinující právní a technologické znalosti. Zabývá se zjednodušováním, sjednocováním a digitalizací právních dokumentů, například obchodních smluv. „V jistém smyslu jde o revoluci v oblasti podnikového práva. Finální znění smluv se připravuje s pomocí technologií skládáním z jednotlivých částí, které obsahují pouze relevantní informace. Výsledkem je výrazné zrychlení celého procesu a zároveň vyšší spokojenost zákazníka již v době začátku smluvního vztahu,“ říká Iveta Chválová, ředitelka SAP Services, a dodává: „Našim právním expertům se tak například podařilo zredukovat rozsah smlouvy na dodávku softwarových řešení SAP pro zákazníka na čtvrtinu původního rozsahu.“

Další novinkou je tým, který se zaměřuje na optimalizaci interních procesů s využitím inteligentních řešení SAP. Cílem je nejen zeštíhlení současných procesů, ale i vysoká míra agility a uživatelské přívětivosti. Inovace, které během tohoto procesu vznikají, se následně promítají i do zdokonalování samotných produktů SAP. Nově z Prahy působí i tým, jehož náplní práce je ochrana dat a osobních údajů. Pracovníci z tohoto oddělení se zabývají audity, ale pomáhají i obchodním zástupcům s různými typy komunikace se zákazníky.

„Záběr rozšiřujeme i v oblastech, které pro nás byly typické i dříve, tedy ve financích a HR. Nově se například věnujeme přípravě finančních výkazů pro všechny světové pobočky SAPu, hlášení jejich finančních výsledků místním úřadům, či převádění mezinárodních účetních standardů do vnitřních účetních směrnic,“ vypočítává Iveta Chválová. V globálním týmu, který se zabývá mzdami, je pak nově expertka na analýzu HR procesů, které mají vliv na výpočet mezd zaměstnanců. Identifikuje slabá místa a navrhuje standardizaci postupů, a pokud to legislativa umožňuje, tak i jejich automatizaci.

Z průzkumu asociace ABSL vyplynulo, že počet procesů spravovaných v českých centrech se za poslední 3 roky zvýšil o 26 %, což s sebou nese i růst počtu zaměstnanců. Dle nedávno publikované studie Vize lídrů o podnikových službách v nové digitální době se i díky rozšiřování záběru z oboru podnikových služeb do pěti let stane dominantní sektor české ekonomiky, a to jak z pohledu počtu zaměstnanců, který dosáhne na 180 000, tak i z hlediska ekonomické výkonnosti. „Podobně jako roste celý obor, roste i naše centrum. Za uplynulých pět let se v SAP Services zvýšil počet pracovníků, kteří se zabývají novými oblastmi, více než trojnásobně,“ říká na závěr Iveta Chválová s tím, že do budoucna se počítá s dalším rozšiřováním. Podnikové služby již tedy nenabízí kariéru jen účetním, IT specialistům nebo odborníkům na péči o zákazníky, ale i právníkům, analytikům, bezpečnostním expertům a mnoha dalším.

SAP

Strategií společnosti SAP je pomoci firmám stát se inteligentním podnikem. Jako lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací.

Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají zákazníkům z komerční i veřejné sféry a napříč 25 různými odvětvími v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur.

Zdroj informací

SAP ČR, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. listopadu 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

11. srpna 2024

Brněnská Authentica loni překročila půlmiliardový obrat a otevřela novou divizi

Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

Reklama

Page generated in 1.7502 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál