Většina personalistů ve firmách se kromě jiné agendy stará o rozvoj a vzdělávání zaměstnanců. Komunita #suHR, která se věnuje vzdělávání a rozvoji odborníků v oblasti HR se zaměřila anketou na vzdělávání mezi personalisty.
Nejen, že lidé v HR věnují dostatek času svému seberozvoji, ani současná nepříznivá situace nebo snižování nákladů neměly výrazný vliv na vzdělávání.
Z průzkumu vyplynulo, že 65 % lidí působících v oblasti lidských zdrojů se věnuje vlastnímu seberozvoji a vzdělávání na pravidelné bázi. Třetina HRistů si čas na rozvoj a vzdělávání najde v průměru 2x týdně a podobné procento se věnuje vzdělávání nepravidelně. Mnozí dotázaní považují za vzdělávání i samotný výkon práce a účast na projektech. Překvapivé je, že 14 % lidí z HR se věnuje rozvoji hodinu a více denně.
Tři čtvrtiny personalistů rozvíjí převážně měkké dovednosti a odborné znalosti přímo v oblasti lidských zdrojů. “#suHR vzniklo a je tu ke sdílení a vzdělávání se. Ze všeho nejraději vidím, když si HRisté v naší skupině radí, pomáhají si, sdílí know-how na setkáních, workshopech a webinářích”, uvedla Michaela Tumpachová, zakladatelka #suHR.
Komunita, kterou tvoří více než 1800 členů oslavila v červnu rok svého působení na českém trhu . Za tu dobu se uskutečnilo již přes 30 vzdělávacích akcí, na kterých bylo proškoleno na 450 personalistů.
Z forem vzdělávání figurují na prvních místech, možná i z důvodu mimořádných událostí z posledních měsíců, virtuální přednášky a webináře, které si oblíbilo 85 % dotázaných. Tři čtvrtiny respondentů preferuje sdílení zkušeností na sociálních sítích a podcasty jsou zdrojem informací pro sedm z deseti personalistů. Odborná literatura je stálicí, kterou si rádo přečte 59 % lidí a každý druhý rád zajde i na akci či kurz osobně.
“Ve vzdělávání bychom neměli opomíjet také čím dál oblíbenější mentoring. Letos v říjnu spouštíme již druhý běh mentoringu, do něhož se mohou zapojit lidé, kteří v HR pracují a řeší třeba nějaký problém, stejně jako vítáme i zájemce o obor nebo čerstvé absolventy, kteří jsou noví ve své roli,” dodala Michaela Tumpachová.
V mentoringovém programu jsou pak spárováni se seniorními odborníky z praxe podle tématu a cíle, kterému se budou věnovat. Mentoring probíhá dle volby účastníků v online nebo offline podobě. Do prvního běhu, který končí v září se zapojilo 70 účastníků. Přestože současná situace vedla ve firmách ke škrtům v rozpočtech na vzdělávání, pouze třetina dotázaných si musí platit rozvoj ze svého. Většina může čerpat finance z firemních rozpočtů a to nejčastěji 2-3x za rok, 30 % dokonce častěji.
#suHR a NejBusiness.cz
3. září 2020
Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...
Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...