Program Antivirus hlásí vyplacené už 4 miliardy korun

Program Antivirus hlásí vyplacené už 4 miliardy korun

Program Antivirus již podpořil firmy a zaměstnance více než 4 miliardami korun. Přes 52 tisíc vyplacených žádostí o náhrady mezd se tak dostalo k více než půl milionu zaměstnanců. Uváděná čísla dokládají, že program Antivirus je skutečnou a konkrétně zaměřenou pomocí na udržení zaměstnanosti v ČR. V současné době činí podíl vyplacených vyúčtování k počtu přijatých žádostí 93 %. Program poběží minimálně do 31. května 2020. MPSV však bude prosazovat jeho další prodloužení.

„Před třemi týdny byla vyplacena první miliarda a nyní už je to více než 4 miliardy. Jasně se ukazuje, že jsme spustili funkční program, kdy každá vyplacená koruna pomůže zaměstnavatelům udržet pracovní místa. Ty stovky tisíc zaměstnanců a jejich pracovní místa jsou v této krizi jednou z mých priorit, protože lidem musíme skutečně pomoci,“ zdůraznila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Ke včerejšku přes program Antivirus odešlo k výplatě celkem 4 265 846 315 Kč na základě 55 723 podaných žádostí o vyúčtování. Tím bylo dosud podpořeno 513 388 konkrétních pracovních míst. Pomoc, která je určena konkrétním lidem, se tak ke konkrétním lidem prokazatelně dostává. Podávání žádostí o příspěvek z programu Antivirus bylo zahájeno dne 6. dubna 2020 a k 18. květnu 2020 bylo podáno celkem 52 234 žádostí, z čehož téměř u 98 % již byla uzavřena dohoda o poskytnutí příspěvku.

Podávání žádostí o uzavření dohody bude žadatelům umožněno do skončení následujícího kalendářního měsíce po měsíci, v němž byly vyplaceny náhrady mezd zaměstnancům. Zaměstnavatelé tak mají dostatek času na vypracování a zaslání dohod. V případě nesrovnalostí v dohodách nebo vyúčtováních reaguje ÚP ČR v co nejkratší době, pro rychlejší komunikaci ve většině případů telefonicky nebo e-mailem.

Zdroj informací

MPSV a NejBusiness.cz

Datum

20. května 2020

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

Reklama

Page generated in 1.3045 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál