Společnost Volvo Cars prostřednictvím svého investičního fondu Volvo Cars Tech Fund, investovala do dvou slibných izraelských technologických startupů.
Ředitelství obou firem, UVeye i MDGo, sídlí v Tel Avivu. Zde se nachází centrum DRIVE, na jehož činnosti se od roku 2017 podílí také automobilka Volvo Cars, která sem byla přizvána jako tzv. akcelerátor pro mladé společnosti působící v sektoru mobility. Společnosti UVeye a MDGo rozjely v posledních letech své podnikání právě za podpory centra DRIVE, které nabízí potenciál zlepšit kvalitu a potažmo i bezpečnost výsledných produktů. Uvedené startupy současně představují první investice fondu Volvo Cars Tech Fund mimo USA a Evropu.
MDGo se specializuje na tzv. medicínskou umělou inteligenci. Jejím cílem je prostřednictvím vyspělé technologie strojového učení zachránit spousty životů jednoduše tím, že zajistí, aby byli lidé po dopravní nehodě ve svém voze ošetřeni způsobem odpovídajícím jejich specifickému zranění.
Princip technologie společnosti MDGo spočívá v kombinaci údajů o tom, co se v reálném čase během dopravní nehody dělo ve voze, s lékařskými znalostmi, aby bylo možné již v raném stadiu automaticky a okamžitě určit pravděpodobný typ zranění osob v havarovaném voze.
Výsledné údaje by mohly být prostřednictvím platformy založené na bázi cloudu odeslány lékařům traumatologického oddělení a členům posádky rychlé pomoci, díky čemuž by mohlo být účastníkům dopravní nehody poskytnuto co nejvhodnější ošetření. Samotná technologie má potenciál snížit pravděpodobnost poúrazových komplikací a zhoršení závažnosti těžkých zranění, která by mohla vést až k smrti.
„Cílem technologie MDGo je něco, co je našim srdcím velmi blízké, a to je záchrana lidských životů,“ říká Zaki Fasihuddin, generální ředitel investičního fondu Volvo Cars Tech Fund. „Poslání společnosti MDGo plynule navazuje na misi automobilky Volvo Cars, a proto jsme rádi, že můžeme podpořit její další vývoj.“
Dalším investičním cílem fondu Volvo Cars Tech Fund je společnost UVeye vyvíjející vyspělou technologii pro automatickou externí kontrolu, v rámci níž dochází ke skenování automobilů za účelem zjištění různých poškození, promáčknutí a škrábanců. Nejenže automobilka Volvo Cars do společnosti UVeye investuje, ale současně hledá možnosti, jak využít její technologii při kompletní prohlídce exteriéru po pomyslném sjetí nového vozu z výrobní linky.
Automobilka Volvo Cars věří, že by jí mohla technologie společnosti UVeye pomoci ještě více zlepšit kvalitu vozů opouštějících továrnu, protože by byla při kontrole odhalena i sebemenší poškození. Vůbec poprvé by měla být zmíněná technologie využita koncem letošního roku ve švédské továrně Torslanda. Technologie by mohla být využívána také při různých krocích v rámci logistického řetězce a u autorizovaných partnerů pro prodej vozů Volvo.
„Protože jednou z klíčových priorit značky Volvo je udržování prémiových standardů kvality, velmi se zajímáme o možnosti, které technologie společnosti UVeye nabízí,“ uvádí Zaki Fasihuddin. „Tento typ vyspělé technologie skenování by nám mohl pomoci dosáhnout další úrovně kvality.“
Investiční fond Volvo Cars Tech Fund byl založen v loňském roce za účelem investování do začínajících společností z celého světa, které mají vysoký technologický potenciál. Investice se zaměřují na strategické technologické trendy ovlivňující transformaci automobilového průmyslu. Mezi ty patří umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení a služby digitální mobility.
Od roku 2018 investoval Volvo Cars Tech Fund své prostředky do celé řady nadějných mladých společností – včetně startupu Luminar Technologies, který stojí v čele vývoje vyspělých senzorických technologií pro autonomní řízení, společnosti Varjo, zabývající se vývojem špičkových headsetů pro rozšířenou realitu, a firmy Zum, nabízející službu sdílené přepravy dětí. Další investice putovaly do společnosti FreeWire, jež se soustředí na vývoj nabíjecích systémů pro elektromobily, a do firmy Forcoit, která vyvíjí online flexibilní elektroniku, kterou lze vyrobit vytisknutím.
Volvo Car Group & NejBusiness.cz
27. července 2019
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....