Kolem závodu Škoda Auto rychle dochází prostor pro výstavbu hal. Poslední volná místa nabízí P3

Kolem závodu Škoda Auto rychle dochází prostor pro výstavbu hal.  Poslední volná místa nabízí P3

Když dnes dodavatelé mladoboleslavské automobilky hledají v blízkém okolí hlavního závodu volné skladové či výrobní prostory, mají omezené možnosti. Jednu z posledních atraktivních lokalit nabízí park P3 Mladá Boleslav, kde je aktuálně k dispozici přes 20 000 m2 pro výstavbu na míru.

Automobilový průmysl je v Česku na vzestupu a tvoří nezanedbatelnou jednu pětinu veškeré průmyslové výroby. Středobodem tohoto světa je Mladá Boleslav a zdejší hlavní závod Škoda Auto. Na něj je navázána řada dodavatelů a výrobců – jen v Česku jich z globálních top 100 sídlí více než polovina, přičemž většina má zázemí v pásu středních Čech a dále směrem na sever republiky, kolem „jádrové“ oblasti Mladé Boleslavi. Trendem je přitom zkracování dojezdových vzdáleností a větší flexibilita těchto společností.

„Spolu s náběhem nových modelů Škoda Auto pro roky 2019 a 2020 a plánovaným rozvojem segmentu elektromobilů rostou i nároky na dodavatele vybraných dílů. Volné pozemky pro výrobní a skladovací prostory proto rychle mizí. V parku P3 Mladá Boleslav jsme ještě schopni připravit pro nájemce haly na míru o výměrách 15 000 m², menší 5 000 m² a nejmenší 3 500 m², a to ve velmi krátkém čase šesti měsíců,“ vysvětluje Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Park P3 Mladá Boleslav se nachází v průmyslové zóně Plazy, pět minut jízdy do klíčového závodu Škoda Auto. Nyní zde mají zázemí dvě společnosti. Jeden z nejvýznamnějších světových dodavatelů akustických komponentů pro automobilový průmysl, HP-Pelzer, a Yapp Czech Automotive, zaměřující se na výrobu a vývoj plastových palivových systémů.

„Se zákazníky z automobilového průmyslu máme hodně zkušeností, víme, že mají na své budovy specifické nároky. Patří mezi ně vyšší počet světlíků, zesílená střecha, vysoká intenzita osvětlení, nebo třikrát až čtyřikrát vyšší elektrický příkon. Při výstavbě ale myslíme třeba také na to, aby budova měla větší zázemí pro zaměstnance – potřebují kanceláře, šatny, odpočinkové zóny. S tím úzce souvisí i parkování, kde je potřeba pohlídat vhodný vjezd a výjezd vozidel při střídání směn,“ odhaluje dále Míček.

Jakkoliv se dodavatelé pro Škoda Auto ve své produkci doplňují, v boji o zaměstnance a výrobní a skladovací prostory jsou konkurenty. Pozemky proto často hledají nejen na Mladoboleslavsku, ale také na Liberecku. V současné době už mají ale jen velmi málo příležitostí, kde v blízkosti automobilky své zboží vyrábět, nebo skladovat.

Zdroj informací

P3 a NejBusiness.cz

Datum

5. září 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

11. srpna 2024

Brněnská Authentica loni překročila půlmiliardový obrat a otevřela novou divizi

Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

Reklama

Page generated in 1.2282 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál