Fio bance se daří, navýšila zisk a hlásí 850 000 klientů


Fio bance se daří, navýšila zisk a hlásí 850 000 klientů

Služeb Fio banky aktuálně využívá už 850 tisíc klientů, meziročně jejich počet stoupl o více než 100 tisíc. Největší zájem mají o účty bez poplatků, hypotéky a online obchodování. Za první pololetí 2018 banka vykázala čistý zisk ve výši 510 milionů korun.

Fio banka roste rovnoměrným tempem už několik posledních let a drží si pozici páté největší banky v Česku podle počtu klientů. Za poslední rok se jejich počet zvýšil o 15 procent. V prvním pololetí letošního roku se Fio banka zaměřila hlavně na rozvoj své pobočkové sítě, když otevřela nová kontaktní místa v Ostravě, Litoměřicích, dvě v Praze a hypoteční centrum v Brně, a v tomto trendu se chystá pokračovat. Z produktových novinek představila kreditní karty. Na druhou polovinu roku plánuje vlastní podílové fondy nebo zcela novou mobilní aplikaci.

Banka ke konci června 2018 navýšila i čistý zisk, ten činil 510 mil. korun a poprvé se přehoupl přes půlmiliardovou hranici. Černá čísla Fio banka vykazuje od získání bankovní licence v roce 2010. Soustavně se jí daří navyšovat také bilanční sumu i objem vkladů.

„Jsme rádi, že cesta, kterou jsme si vytyčili před mnoha lety, stále funguje a noví klienti k nám pořád přicházejí. Zakládáme si na tom, že férové podmínky a minimální poplatky, které jsme nastavili, se nemění. To naši zákazníci oceňují a předávají svou zkušenost dál. A my jim jejich zájem o naše služby chceme oplácet kvalitním servisem i rozvojem našich produktů. Proto neusínáme na vavřínech a chystáme například novou mobilní aplikaci, placení mobilem prostřednictvím Google Pay nebo investování do podílových fondů. Věříme, že s námi budou i nadále spokojení,“ říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.


Psát příspěvky smějí jen přihlášení
Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

Reklama

Page generated in 1.4753 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál