Prefabrikace v praxi: Železobetonový skelet logistického parku LiNK Hradec Králové za 5 týdnů

Prefabrikace v praxi: Železobetonový skelet logistického parku LiNK Hradec Králové za 5 týdnů

Developer Linkcity, člen mezinárodní skupiny Bouygues, předvádí na projektu LiNK Hradec Králové ideální ukázku prefabrikace v praxi. Pouhých pět týdnů od zahájení výstavby byl dokončen železobetonový skelet 230 metrů dlouhé, 25 metrů široké a 10,7 metrů vysoké budovy, který je tvořen z 399 stavebních dílců (prefabrikátů). O dodávku a montáž se postarala společnost VCES, generální dodavatel stavby a zároveň sesterská společnost Linkcity. Hala určená pro lehkou výrobu a logistiku s 8 151 metry čtverečními pronajímatelných ploch se nachází v industriální zóně Pouchov v Hradci Králové nedaleko dálnice D11 a necelé tři kilometry od železniční tratě i letiště. Areál je již z 88 % pronajat, přičemž novými nájemci jsou společnosti Dachser a Gebrüder Weiss. Plánovaný termín dokončení je letos v září.

„Rychlost montáže železobetonového skeletu LiNK Hradec Králové je výsledkem intenzivní práce a odborných znalostí divize PREFA, která je součástí koncernu VCES. Vzhledem k její úzké specializaci na zakázkovou výrobu prefabrikovaných stavebních dílců disponuje vlastním know-how, které jí umožňuje realizovat až 10 000 m³ montovaných zakázek ročně, a výstavba v jejím podání probíhá velmi rychle," komentuje David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic.

Projekt LiNK Hradec Králové je navržen ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM. Lokalita logistického parku - východočeská metropole Hradec Králové - má kromě výborné dopravní dostupnosti i skvělý potenciál z hlediska dostatku kvalifikované pracovní síly.

Zdroj informací

Crest Communications a.s., Linkcity Czech Republic a. s. a NejBusiness.cz

Datum

6.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

11. srpna 2024

Brněnská Authentica loni překročila půlmiliardový obrat a otevřela novou divizi

Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...

Reklama

Page generated in 1.4574 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál