Generál Bubeník bude novým předsedou Výboru náčelníků zdravotnických služeb NATO

Generál Bubeník bude novým předsedou Výboru náčelníků zdravotnických služeb NATO

Ve středu 6. prosince se v Bruselu uskutečnilo 48. zasedaní Výboru náčelníků zdravotnických služeb Severoatlantické aliance (COMEDS – Committee of the Chiefs of Military Medical Services in NATO). Plenárního zasedání se zúčastnil ředitel Agentury vojenského zdravotnictví sekce podpory MO brigádní generál MUDr. Zoltán Bubeník, který byl v průběhu jednání zvolen předsedou výboru na příští tříleté období.

Generál Bubeník by měl nadále zastávat svoji současnou pozici, s tím, že od listopadu 2018 nahradí generálmajora Jean-Roberta Berniera a bude plnit řídící a koordinační úkoly organizace, zejména v době zasedání nebo při dokladech pro mezinárodní vojenský výbor. Jeho pravou rukou se stane styčný důstojník maďarské zdravotnické služby, který bude po dobu tří let působit v Bruselu.

„Zvolení do předsednictví této prestižní alianční organizace vnímám jako ocenění nejen pro Českou republiku, ale především pro naši zdravotnickou službu. V této oblasti dosahujeme dlouhodobě výtečných výsledků a potvrzuje se tím i dlouholetá spolehlivost v oblasti zdravotnické podpory,“ shrnul generál Bubeník.

Další úspěch armádních špiček

„Výbor náčelníků zdravotnických služeb Aliance zvolil na příští tři roky do svého čela brigádního generála Zoltána Bubeníka, ředitele Agentury vojenského zdravotnictví MO. Jde o další úspěch našich armádních špiček v NATO,“ řekl ministr obrany Martin Stropnický.

Jmenování do předsednictví podle procedur Aliance podléhá ještě schválení Vojenského výboru NATO, které by se mělo uskutečnit do konce tohoto roku.

Česká republika už jednou měla své zastoupení na Vrchním velitelství spojených sil v Evropě, které sídlí v belgickém Monsu. Pozici zdravotnického poradce tehdy zastával brigádní generál doc. MUDr. Leo Klein, CSc.

Zdroj informací

Armáda České republiky a NejBusiness.cz

Datum

11.12.2017

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. března 2025

Česká EAG ohlásila dvě akvizice v Německu za více než miliardu

osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...

28. února 2025

Evropská komise schválila Česku podporu na výrobu tepla z biomasy

Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...

27. ledna 2025

Nůžky odměňování žen a mužů v Česku jsou pořád rozevřené

Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...

22. ledna 2025

Půjčka pro podnikatele je spojená s minimální administrativou

Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...

3. září 2024

OSTROJ naplno rozjel sériovou výrobu letištní techniky pro Oshkosh AeroTech

Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...

1. září 2024

KB, MONETA a Air Bank nově umožňují vkládat hotovost do sdílené sítě téměř 800 bankomatů

Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...

19. srpna 2024

Konica Minolta se zaměřila na ochranu firemních dat proti hackerům

Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...

15. srpna 2024

První ekologická celodřevěná prodejna BILLA vyrůstá ve Vracově na Hodonínsku

BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...

11. srpna 2024

Brněnská Authentica loni překročila půlmiliardový obrat a otevřela novou divizi

Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

Reklama

Page generated in 1.2815 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál