Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO se zúčastnila odborného workshopu připraveného v rámci Evropského týdne regionů a měst v Bruselu

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO se zúčastnila odborného workshopu připraveného v rámci Evropského týdne regionů a měst v Bruselu

Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava  se zúčastnila odborného workshopu připraveného v rámci Evropského týdne regionů a měst v Bruselu. V průběhu tohoto týdne se v belgické metropoli koná více než 100 seminářů, workshopů a debat.

Odborný workshop na téma “Energy for the Future - Energy 4.0” připravila Slovenská styčná kancelář pro výzkum a vývoj (SLORD) spolu s elektrotechnickými fakultami Žilinské univerzity v Žilině, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a Politechniky Śląske z Gliwic. Akce navázala na workshop na téma Průmysl 4.0 z října 2016, který organizovala VŠB-TUO.

Pořádané akce navštíví v průběhu celého týdne více než 5000 účastníků nejen z členských států EU, což z ní dělá největší tematickou událost pořádanou každoročně v Bruselu. Cílem je umožnit setkání odborníků z regionů a měst, politiků, podnikatelů, zástupců univerzit a médií s pracovníky institucí EU, např. Evropské komise, Evropského parlamentu nebo Rady Evropské unie.

Proděkan FEI pro vnější vztahy doc. Ing Pavel Krömer, Ph.D. byl jedním z řečníků mezinárodního workshopu. Hovořil o optimalizaci energetických a přenosových systémů a uvedl, že současná transformace sektoru s elektrickou energií se vyznačuje zejména dekarbonizací, decentralizací a digitalizací. Vyzdvihl roli dat při optimalizaci fungování moderních energetických systémů.

Akce se konala v prostorách Stálého zastoupení Slovenské republiky při Evropské unii, záštitu nad ní převzal poslanec Evropského parlamentu Ivan Štefanec, člen Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO). Další prezentace VŠB-TUO v Belgii se uskutečnila ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Belgickém království v termínu 17. 10. – 18. 10. na odborném semináři v Antverpách.

Zdroj informací

VŠB-TUO - Fakulta elektrotechniky a informatiky a NejBusiness.cz

Datum

24.10.2017

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

7. července 2025

Stát podpoří pěstitele ovoce a zeleniny: Sezónní zaměstnanci v těchto sektorech získají slevu na pojistném a větší časový rozsah dohod

Sezónní zaměstnanci, kteří pracují v ovocnářství a zelinářství, získají slevu 7,1 % na sociálním...

3. července 2025

Program turistických voucherů pro Jeseníky přinesl regionu téměř 300 milionů korun

rogram turistických voucherů pro Jeseníky realizovaný Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci...

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

Reklama

Page generated in 1.6245 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál