Po letech spolupráce s externími advokátními kancelářemi se společnost HARTMANN – RICO rozhodla zřídit post firemního právníka. Ve výběrovém řízení na tuto pozici nejlépe obstála žena – Lucie Jamborová.
„S neustále narůstající regulací v oblasti zdravotnického práva a také s rozvojem naší společnosti roste i právní agenda. V této chvíli je pro nás už výhodnější, a vlastně nezbytné, posílit vlastní řady,“ komentuje rozhodnutí Marek Třeška, člen představenstva a výkonný ředitel.
Úkolem firemní právničky je především starat se komplexně o smluvní agendu. K její práci patří mj. příprava různých stanovisek, podávání opravných prostředků proti rozhodnutím správních a jiných orgánů, poradenství v oblasti pracovního práva a ochrany osobních údajů. „Oblast zdravotnického práva je protkaná stovkami právních předpisů. Je logické, že firma jako HARTMANN – RICO chce mít interního právníka, na kterého se může spolehnout, a který je díky své znalosti o fungování společnosti schopen poskytnout širší pohled na problém,“ shrnuje Lucie Jamborová.
Lucie Jamborová pochází z jižních Čech, nicméně posledních 20 let žije v Brně, kde vystudovala Právnickou fakultu. Jejím velkým koníčkem jsou cestování a sport. Vedle toho se zajímá o architekturu a moderní design.
HARTMANN – RICO, a. s. a NejBusiness.cz
9. března 2020
osud roztříštěný evropský trh se softwarovými, datovými a analytickými nástroji pro obchodování s novými i...
Evropská komise schválila podle pravidel EU pro veřejnou podporu český program ve výši přibližně 2,6...
Mind the gap. Hlášení, které v anglicky mluvících zemích upozorňuje cestující v metru na prostorovou...
Jen krátká smlouva a žádné osobní jednání, přesně o tom jsou moderní úvěry, které lze vyřešit z pohodlí...
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...