Lesy ČR hodnotí nabídky v lesnickém tendru 2020+

Lesy ČR hodnotí nabídky v lesnickém tendru 2020+

Celkem 213 nabídek podalo 32 zájemců o provádění lesnických činností a prodej dřeva v lesnickém tendru 2020+. Letos v září ho vyhlásily Lesy České republiky. Firmy, které uspějí, budou pro podnik pracovat podle smlouvy platné od ledna 2020 do konce roku 2024.

Předpokládaný objem dřeva, o který se v tendru soutěží, dosahuje 8,5 milionu metrů krychlových na 195 633 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,97 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 2 879 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 6,99 miliard korun.

Celkem 54 zakázek se letos dělí do tří kategorií – kalamitní, postkalamitní a nekalamitní. „Při koncipování dílčích zakázek jsme cíleně volili nejvhodnější model hospodaření pro konkrétní území. Budeme kombinovat vlastní i dodavatelské výrobní kapacity a pružně tak reagovat na aktuální situaci v dané lokalitě,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Ve 23 kalamitních zakázkách podali potenciální partneři podniku 107 nabídek. Na daném území budou těžit a provádět pěstební práce, ale dřevo zůstane majetkem Lesů ČR. V devíti postkalamitních zakázkách zaměřených jen na pěstební činnost podali zájemci 30 nabídek. Těžba i prodej dřeva opět zůstane v režii státního podniku. U 22 nekalamitních zakázek bylo na těžbu spojenou s prodejem dřeva i pěstební práce doručeno 76 nabídek. Všechny se podávaly elektronicky, nyní začalo jejich hodnocení.

Tendr v číslech

  • Předpokládaná hodnota tendru je 6,99 miliard korun.
  • 213 nabídek podalo 32 společností.
  • Tendr se týká 54 smluvních územních jednotek. Na jednu zájemci průměrně podali 3,94 nabídek, což je dvojnásobně více, než byl průměr počtu nabídek na zakázku v posledních tendrech.

Zdroj informací

Lesy České republiky a NejBusiness.cz

Datum

10. listopadu 2019

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

11. června 2025

SÚIP: V roce 2024 provedl bezmála 19 000 kontrol a udělil pokuty za téměř 470 miliónů

Celkem 18 969 provedených kontrol, 5 595 udělených pokut v celkové výši 468 994 500 korun, ale i 1 934...

6. června 2025

První vysokorychlostní trať v ČR „Moravská brána“ je blíže realizaci

První vysokorychlostní trať v České republice uspěla v procesu posouzení vlivů na životní prostředí (EIA)...

4. června 2025

Firmy v železničním průmyslu nabízejí stovky pracovních míst pro letošní absolventy technicky zaměřených středních škol

Členské firmy Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI letos nabízejí stovky pracovních míst,...

16. května 2025

Samsung přebírá špičkového globálního výrobce HVAC zařízení FläktGroup

Společnost Samsung Electronics oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí veškerých akcií skupiny FläktGroup,...

27. dubna 2025

SGEF reportuje 36% nárůst financování strojů a technologických zařízení

Société Générale Equipment Finance (SGEF), tuzemský lídr nebankovního financování firem a člen Skupiny...

25. dubna 2025

Flexibilních kanceláří v Česku už je přes 172 500 metrů čtverečních. A bude jich více i v regionech

Flexibilní kanceláře v Česku zažívají rekordní růst. Po utlumení poptávky během pandemie sledujeme výrazné...

22. dubna 2025

IROP v roce 2024: 2 409 podpořených projektů a investice za 26,5 miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) v roce 2024 významně podpořil rozvoj regionů napříč všemi...

17. dubna 2025

Inspekce práce v loňském roce při kontrolách odhalila téměř 2 tisíce nelegálně pracujících osob

V uplynulém roce 2024 bylo při kontrolách Státního úřadu inspekce práce odhaleno téměř 2 tisíce nelegálně...

9. dubna 2025

ABB, Smart View a Keyence otevřely studentům dveře do reálného světa robotiky na RoboVision Hackathonu

ABB, Smart View a Keyence uspořádali RoboVision Hackathon, který studentům nabídl jedinečnou možnost...

8. dubna 2025

Exportéři hledají nové trhy. Diverzifikace je klíčem ke stabilitě a odolnosti

České firmy přehodnocují své exportní strategie v reakci na geopolitický vývoj, regulatorní změny a...

Reklama

Page generated in 1.608 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál